jak wyleczyć zaćmę

Jak wyleczyć zaćmę? W kolejce do zabiegu usunięcia zaćmy czeka niemal pół miliona Polaków

Nowe soczewki okularowe, leki i ćwiczenia oczu niestety nie pomogą na stałe pozbyć się pogorszenia widzenia. Jak wyleczyć zaćmę? Jedyna możliwość leczenia, która daje trwały rezultat to zabieg operacyjny z implantacją sztucznej soczewki.

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki, to jedna z najczęstszych chorób oczu. Wśród wielu typów zaćmy najbardziej powszechna jest odmiana starcza, czyli związana z wiekiem.

Wśród objawów zaćmy są:

  • Stopniowe pogorszenie wzroku niemożliwe do skorygowania okularami
  • Zwiększona wrażliwość na olśnienie
  • Obniżone widzenie w warunkach słabego oświetlenia
  • Widzenie jakby przez matową, brudną szybę oraz wrażenie wyblakłych kolorów.
Jak wyleczyc zacme

Jedyna możliwość leczenia, to zabieg operacyjny, czyli usunięcie zmętniałej soczewki i wszczepienie na jej miejsce sztucznej. Szacuje się, że blisko 50% pacjentów, zgłaszających się na zabieg usunięcia zaćmy posiada współistniejący astygmatyzm. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas wszczepieniem soczewki torycznej, która pozwala na jednoczesne usunięcie zaćmy i korekcję astygmatyzmu. Niestety większość pacjentów nie koryguje astygmatyzmu i po operacji nadal używa okularów z tzw. cylindrem. Sprawia to, że nie są oni w pełni zadowoleni z efektów usunięcia zaćmy.

Nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe pozwalają również, dzięki konstrukcjom wieloogniskowym, na całkowite pozbycie się okularów i ostre widzenie na każdą odległość.

Implantacja soczewek wewnątrzgałkowych o dodatkowych właściwościach jest możliwa w ośrodkach prywatnych w ramach płatnych zabiegów. Decyzja o poniesieniu kosztów takiego zabiegu z implantacją soczewki wieloogniskowej oznacza najprawdopodobniej pozbycie się potrzeby zakupu okularów w kolejnych latach. Koszt zabiegu staje się wtedy inwestycją, która pozwala cieszyć się doskonałą jakością życia już teraz!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.