higiena jamy ustnej dzieci

Jak urozmaicić codzienną higienę jamy ustnej u dzieci? 4 kreatywne sposoby na to, aby codzienna rutyna stała się radosną zabawą

Zaszczepienie dzieciom nawyku dbania o jamę ustną może być dla rodzica sporym wyzwaniem. Maluchy zwykle niechętnie poświęcają czas na obowiązki, nawet jeśli zajmują one zaledwie kilka minut. Chcąc więc zachęcić je do pielęgnowania zębów, warto postawić na kreatywność i sprawić, że obowiązek będą postrzegać jako dobrą zabawę i rozrywkę. W poniższym artykule dzielimy się wskazówkami, jak urozmaicić dzieciom codzienną higienę jamy ustnej.

Podczas wypracowywania z dzieckiem codziennej rutyny, istotnym sposobem jest zadbanie o to, aby postrzegało mycie zębów jako ciekawy, dostarczający zabawy nawyk, a nie tylko czasochłonny obowiązek. To dobry krok w stronę utrzymania zainteresowania i motywacji do dbania o zdrowie jamy ustnej. Aby osiągnąć ten cel, warto sięgnąć po kreatywne rozwiązania. Takie 4 sprawdzone sposoby, które pomogą w zaszczepieniu tego zdrowego nawyku znajdziesz poniżej:

1. Postaw na kolorowe akcesoria do higieny jamy ustnej

Wielobarwne, przyciągające wzrok akcesoria z wizerunkami ulubionych i ciekawych postaci to opcja, która przykuje uwagę każdego dziecka. Dobierając więc szczoteczkę i pastę dla niego, warto postawić na takie modele, które sprawią, że zainteresuje się produktem. To pomoże nie tylko zyskać jego uwagę, ale również z dużym prawdopodobieństwem spowoduje, że dziecko będzie chętniej z nich korzystać. Przykładem może być linia produktów ELGYDIUM Emoji, którą uatrakcyjniają kolorowe buźki Emoji na rączce szczoteczki oraz na opakowaniu pasty.

2.Zabawa w tropienie bakterii

Taka aktywność z pewnością zainteresuje maluchy o ciekawskim usposobieniu. Chcąc zachęcić dziecko do regularnego mycia zębów, zorganizuj zabawę związaną ze szczotkowaniem. Przykładem takiej gry może być „ tropienie bakterii”. Zadaniem dziecka będzie tak dokładne wyszczotkowanie zakamarków, żeby pozbyć się wszystkich bakterii. Pomocna w tym może być pasta ELGYDIUM Edukacyjna, która zabarwia tymczasowo płytkę nazębną, wskazując dziecku miejsca wymagające doczyszczenia.

elgydium

3.Włącz muzykę i licz czas

Urozmaiceniem szczotkowania może być również ulubiona muzyka malucha, która będzie „leciała” w tle podczas szczotkowania zębów. Dodatkowo, aby dziecko utrzymało rekomendowany przez specjalistów czas mycia zębów, czyli ok. 2 minuty, warto sięgnąć po wsparcie w postaci pasty edukacyjnej ELGYDIUM Timer. Powstająca podczas szczotkowania piana stopniowo zmienia kolor wskazując, że szczotkowanie trwało 2 minuty i można już wpłukać jamę ustną.

4.Urozmaicenie smakowe

Dzieci uwielbiają owocowe smaki! Wykorzystaj ten fakt i postaraj się wybierać pasty do zębów o różnych smakach, aby przyciągnąć uwagę dziecka. Mieszanka smaków np. pasty ELGYDIUM Kids malinowo-truskawkowej to opcja, która z pewnością zwiększy atrakcyjność mycia zębów w oczach malucha i sprawi, że z przyjemnością będzie uczestniczył w tej aktywności.

Kluczem do sukcesu w nauce dbania o zdrowie zębów jest kreatywność oraz podejście uwzględniające zainteresowania dziecka. Ważne, aby maluch zaczął postrzegać szczotkowanie, jako przyjemną zabawę, a nie obowiązek.

Profesjonalne produkty ELGYDIUM dla dzieci dostępne są w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.