jak wyleczyć zaćmę

Jak wyleczyć zaćmę? W kolejce do zabiegu usunięcia zaćmy czeka niemal pół miliona Polaków

Nowe soczewki okularowe, leki i ćwiczenia oczu niestety nie pomogą na stałe pozbyć się pogorszenia widzenia. Jak wyleczyć zaćmę? Jedyna możliwość leczenia, która daje trwały rezultat to zabieg operacyjny z implantacją sztucznej soczewki.

Zaćma, czyli zmętnienie soczewki, to jedna z najczęstszych chorób oczu. Wśród wielu typów zaćmy najbardziej powszechna jest odmiana starcza, czyli związana z wiekiem.

Wśród objawów zaćmy są:

  • Stopniowe pogorszenie wzroku niemożliwe do skorygowania okularami
  • Zwiększona wrażliwość na olśnienie
  • Obniżone widzenie w warunkach słabego oświetlenia
  • Widzenie jakby przez matową, brudną szybę oraz wrażenie wyblakłych kolorów.
Jak wyleczyc zacme

Jedyna możliwość leczenia, to zabieg operacyjny, czyli usunięcie zmętniałej soczewki i wszczepienie na jej miejsce sztucznej. Szacuje się, że blisko 50% pacjentów, zgłaszających się na zabieg usunięcia zaćmy posiada współistniejący astygmatyzm. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas wszczepieniem soczewki torycznej, która pozwala na jednoczesne usunięcie zaćmy i korekcję astygmatyzmu. Niestety większość pacjentów nie koryguje astygmatyzmu i po operacji nadal używa okularów z tzw. cylindrem. Sprawia to, że nie są oni w pełni zadowoleni z efektów usunięcia zaćmy.

Nowoczesne soczewki wewnątrzgałkowe pozwalają również, dzięki konstrukcjom wieloogniskowym, na całkowite pozbycie się okularów i ostre widzenie na każdą odległość.

Implantacja soczewek wewnątrzgałkowych o dodatkowych właściwościach jest możliwa w ośrodkach prywatnych w ramach płatnych zabiegów. Decyzja o poniesieniu kosztów takiego zabiegu z implantacją soczewki wieloogniskowej oznacza najprawdopodobniej pozbycie się potrzeby zakupu okularów w kolejnych latach. Koszt zabiegu staje się wtedy inwestycją, która pozwala cieszyć się doskonałą jakością życia już teraz!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.