azeta bio 2

Zdrowy uśmiech w ciąży

Jeśli spodziewasz się dziecka, szczególną uwagę musisz zwrócić na higienę jamy ustnej. Pomogą ci w tym organiczne produkty marki Azeta Bio, stworzone specjalnie z myślą o kobietach w ciąży!

Jak każda przyszła mama, troszcząc się o swoje zdrowie, starasz się zapewnić nienarodzonemu maleństwu to, co najlepsze. Służy temu zróżnicowana dieta, odpowiednia dawka ruchu, a przede wszystkim badania kontrolne. Wyjątkiem od tej reguły nie powinna być kwestia higieny jamy ustnej, ciąża bowiem to czas, kiedy wiele kobiet uskarża się na problemy na tym tle, których konsekwencje mogą być poważne zarówno dla przyszłej mamy, jak i dziecka. Najpowszechniejszą przypadłością jest oczywiście próchnica – nieleczona może wpłynąć na niską masę urodzeniową dziecka, może też wywołać przedwczesne skurcze, a nawet przyczynić się do zakażenia w trakcie porodu. Innym powszechnym problemem, który może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla pań, które przed ciążą cieszyły się nienagannym uśmiechem, jest demineralizacja (zwłaszcza utrata wapnia „przechwytywanego” przez dziecko) i występujący kamień nazębny, czego konsekwencją może być nawet wypadanie zębów. Nie sposób też nie wspomnieć o zapaleniu dziąseł (którego podstawowym objawem jest krwawienie), aftach czy podrażnieniach śluzówki. Receptą na wszystkie te problemy jest właściwa higiena jamy ustnej, najlepiej przy użyciu odpowiednio dobranych produktów, bezpiecznych zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej maluszka. W tej roli idealnie sprawdzą się organiczna pasta do zębów i płyn do płukania jamy ustnej marki Azeta Bio– stworzone specjalnie z myślą o paniach spodziewających się dziecka!

Opracowana z wielką starannością formuła pasty do zębów zawiera ksylitol hamujący rozwój szkodliwych bakterii oraz ograniczający tworzenie się osadu na płytce nazębnej. Oprócz tego, ksylitol sprzyja mineralizacji i poprawia przyswajanie wapnia, dzięki czemu zęby przyszłej mamy stają się mocniejsze i bardziej odporne na atak kwasów czy bakterii. Inny składnik organicznej pasty do zębów marki Azeta Bio – wyciąg z aloesu – koi wszelkie podrażnienia, łagodząc afty, czy stany zapalne dziąseł.

Warto również podkreślić, że w składzie organicznej pasty dla kobiet w ciąży Azeta Bio nie znajdziemy fluoru, szkodliwych dla środowiska substancji (takich jak wzmagające pienienie się produktu, a niezwykle szkodliwe dla roślin i zwierząt wodnych SLS), czy mentolu, mogącego wzmagać mdłości.

Doskonałym uzupełnieniem pasty do zębów Azeta Bio jest płyn do płukania jamy ustnej, który łączy w sobie moc znanego z medycyny ajurwedyjskiej  oleju z miodli indyjskiej (działającego bakteriobójczo) oraz wyciągu z malwy, której przeciwzapalne i kojące działanie doceniali nasi przodkowie.

Organiczne produkty marki Azeta Bio – pasta do zębów i płyn do pukania jamy ustnej – zapewniają maksymalną ochronę przed próchnicą i innymi przypadłościami, a jednocześnie mają w swym składzie łagodne dla maluszka, mamy i otaczającego środowiska substancje. Dzięki połączeniu organicznych, najwyższej jakości składników, pielęgnacja zębów w czasie ciąży to czysta przyjemność!

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.