teleradiologia

Marzenia o nowoczesnych placówkach medycznych wreszcie się spełniają

Oczekiwanie w wielogodzinnych kolejkach na wizytę u lekarza, gabinety medyczne, które aż proszą o remont, brak specjalistycznego sprzętu i oczekiwanie na badania, a potem ich wyniki przez wiele miesięcy. Właśnie takie zdanie mamy o rodzimej służbie zdrowia. Wzbraniamy się przed wizytami u lekarzy, a jeszcze bardziej przed pobytem w szpitalu. Nie narzekamy chyba tylko na kwalifikacje lekarzy, bo polscy medycy uznawani są za jednych z najlepszych w Europie. Widać jednak wyraźnie, że Polacy marzą o opiece medycznej, na jaką liczyć mogą dzisiaj Niemcy, Holendrzy czy Francuzi. Okazuje się jednak, że coraz więcej placówek medycznych w naszym kraju spełnia nasze potrzeby i oczekiwania w pełni.

Dzisiaj korzystać możemy przede wszystkim z informatycznego systemu, dzięki któremu mamy możliwość zapisywania się na wizyty lekarskie czy realizację badań. Możemy cieszyć się również platformą internetową, dzięki której otrzymujemy wyniki tychże badań szybko i bez konieczności wychodzenia z domu. Powstał też system teleradiologii, który przesyła obrazy diagnostyczne, na przykład RTG między placówkami medycznymi. Można o nim szerzej poczytać na http://www.eurodiagnostic.pl/oferta/teleradiologia. W dużym skrócie ujmując, system ten daje szansę na szybsze otrzymanie wyników badań oraz komunikację pomiędzy specjalistami w różnych placówkach. Dzięki temu diagnoza może być natychmiastowa i pewna, co ma wpływ na późniejsze, skuteczne leczenie.

Uwagę zwracają też same placówki medyczne. Dzisiaj wiele z nich nie przypomina już obiektów, które lata świetności miały w latach 70tych. Teraz króluje w nich nowoczesny design i funkcjonalne wyposażenie. Gabinety są czyste, sterylne z minimalistycznym, ale praktycznym sprzętem. Mowa tu nie tylko o biurkach lekarskich czy leżankach dla pacjentów, ale też najnowszej generacji sprzęcie medycznym. W końcu możemy liczyć na komfortowe wizyty u lekarza i w pełni profesjonalne diagnozy. W przychodniach nie czujemy się już jak intruzi, ale pacjenci, którzy potrzebują pomocy i taka zostaje nam udzielana na najwyższym poziomie.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.