teleradiologia

Marzenia o nowoczesnych placówkach medycznych wreszcie się spełniają

Oczekiwanie w wielogodzinnych kolejkach na wizytę u lekarza, gabinety medyczne, które aż proszą o remont, brak specjalistycznego sprzętu i oczekiwanie na badania, a potem ich wyniki przez wiele miesięcy. Właśnie takie zdanie mamy o rodzimej służbie zdrowia. Wzbraniamy się przed wizytami u lekarzy, a jeszcze bardziej przed pobytem w szpitalu. Nie narzekamy chyba tylko na kwalifikacje lekarzy, bo polscy medycy uznawani są za jednych z najlepszych w Europie. Widać jednak wyraźnie, że Polacy marzą o opiece medycznej, na jaką liczyć mogą dzisiaj Niemcy, Holendrzy czy Francuzi. Okazuje się jednak, że coraz więcej placówek medycznych w naszym kraju spełnia nasze potrzeby i oczekiwania w pełni.

Dzisiaj korzystać możemy przede wszystkim z informatycznego systemu, dzięki któremu mamy możliwość zapisywania się na wizyty lekarskie czy realizację badań. Możemy cieszyć się również platformą internetową, dzięki której otrzymujemy wyniki tychże badań szybko i bez konieczności wychodzenia z domu. Powstał też system teleradiologii, który przesyła obrazy diagnostyczne, na przykład RTG między placówkami medycznymi. Można o nim szerzej poczytać na http://www.eurodiagnostic.pl/oferta/teleradiologia. W dużym skrócie ujmując, system ten daje szansę na szybsze otrzymanie wyników badań oraz komunikację pomiędzy specjalistami w różnych placówkach. Dzięki temu diagnoza może być natychmiastowa i pewna, co ma wpływ na późniejsze, skuteczne leczenie.

Uwagę zwracają też same placówki medyczne. Dzisiaj wiele z nich nie przypomina już obiektów, które lata świetności miały w latach 70tych. Teraz króluje w nich nowoczesny design i funkcjonalne wyposażenie. Gabinety są czyste, sterylne z minimalistycznym, ale praktycznym sprzętem. Mowa tu nie tylko o biurkach lekarskich czy leżankach dla pacjentów, ale też najnowszej generacji sprzęcie medycznym. W końcu możemy liczyć na komfortowe wizyty u lekarza i w pełni profesjonalne diagnozy. W przychodniach nie czujemy się już jak intruzi, ale pacjenci, którzy potrzebują pomocy i taka zostaje nam udzielana na najwyższym poziomie.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.