Przerwa dla zdrowia naszych oczu

Dodatkowo oczy wystawione są na szkodliwe działanie sztucznego oświetlenia i klimatyzacji, a w drodze do pracy na zetknięcie się z zanieczyszczonym powietrzem lub wytężenie podczas prowadzenia samochodu. Wszyscy regularnie robimy przerwę na lunch, kawę – pora wprowadzić nowy zwyczaj, przerwę dla zdrowia oczu!

Każdego dnia oczy pracowników biurowych zmuszane są do nieustannego wysiłku. Wielogodzinne  wpatrywanie się w ekran komputera powoduje, że rzadziej  mrugamy, co obniża poziom nawilżenia powierzchni naszych oczu.

Odczuwasz u siebie takie objawy jak: suchość, pieczenie, zmęczenie oczu, mglistość widzenia, przekrwienie, uczucie piasku pod powiekami? Organizm wysyła Ci sygnał ostrzegawczy! Musisz zadbać o zdrowie oczu – regularnie je nawilżaj i regeneruj! Wyżej wymienione objawy mogą świadczyć o Zespole Suchego Oka. Zespół Suchego Oka to grupa schorzeń, w przebiegu których dochodzi do nieprawidłowego nawilżania powierzchni oka przez film łzowy. Może być rezultatem nieprawidłowego składu lub nadmiernego parowania łez[1].

Aby pomóc naszym oczom się zregenerować, warto wprowadzić kilka prostych ćwiczeń i zwyczajów do codziennej rutyny pracy:

  • Zawsze nakładaj okulary do pracy przed komputerem – jeśli nie masz wady wzroku, to pamiętaj o zerówkach z antyrefleksem
  • Pamiętaj o regularnych przerwach w pracy przy komputerze, minimum co 2 godziny
  • Oświetlenie – idealnie byłoby pracować jedynie przy świetle dziennym, jednak jest to niemożliwe. Podczas planowania oświetlenia wybierz światło najbardziej zbliżone do naturalnego (nie chłodne jarzeniówki!)
  • Gimnastyka oczu – posiedź chwilę z zamkniętymi oczami. Delikatnie pomasuj zamknięte powieki, skieruj wzrok w różnych kierunkach (góra – dół, w prawo – w lewo) a następnie otwórz oczy i szybkim tempem kilkanaście razy zamrugaj
  • Pij wodę – nawilża cały organizm
  • Podczas pracy spróbuj czasem oderwać wzrok i przenieść go na przedmioty daleko położone. Poszukaj także ukojenia w naturze za oknem, popatrz na drzewa, trawę, jeśli masz taką możliwość
  • Nawilżaj i regeneruj! Zaopatrz się w krople do oczu, które zawsze powinny być „pod ręką”, gotowe do użycia, aby móc regularnie je zakraplać

DEXOFTYAL – rewitalizacja powierzchni oka!

DEXOFTYAL MD to regenerująco-nawilżające krople do oczu, dzięki czemu przynoszą ulgę na długi czas. Przynoszą ulgę, komfort, nawilżenie i regenerację powierzchni oczu.

krople do oczu

DEXOFTYAL MD, swoje kompleksowe, specjalistyczne właściwości zawdzięcza obecności w składzie: dekspantenolu (2%), którego zastosowanie na powierzchnię oka wspiera regenerację komórek nabłonka rogówki oraz HydraFlexu (hydroksypropyloceluloza), który wykazuje działanie ochronne na powierzchni oka.

Prowitamina B5 wspomaga i wspiera procesy regeneracyjne rogówki. Dzięki właściwościom mukoadhezyjnym HydraFlexu film łzowy jest zachowany tak, że powierzchnia oka jest lepiej chroniona.

Krople DEXOFTYAL MD są dobrze tolerowane.

Termin ważności: 2 miesiące od otwarcia

Cena: ok. 27,6 zł /buteleczka 15 ml (największa dostępna pojemność na rynku!) *

*Cena dla pacjenta, średnia cena za okres 8-10.2018 wg IMS IQVIA

DEX/P/MK/149/0119


[1] prof. dr hab. n. med. Marek Prost „Zespół Suchego Oka”https://www.mp.pl/pacjent/okulistyka/chorobyoczu/chorobyspojowki/86727,zespol-suchego-oka

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.