sprzatanie biur warszawa

Roztocza kurzu domowego – jak się ich pozbyć?

Nie da się ukryć, że obecność roztoczy jest źródłem wielu kłopotów domowników. To problem szczególnie dla alergików. Nieżyt nosa, wzmożony kaszel, łzawienie oczu, wrażliwość skórna, to tylko niektóre z dolegliwości, na jakie narażona jest osoba uczulona na kurz. Jak sobie z nim radzić, by zachować pełne zdrowie? Oto kilka naszych wskazówek.

Nie stwarzaj warunków dobrych dla roztoczy

Okazuje się, że same roztocza, jakie gromadzą się w kurzu, nie są dla nas groźne. Uczulają nas ich odchody. Warto wiedzieć, że te mikroskopijne żyjątka niezwykle szybko rozmnażają się nie tylko w pomieszczeniach, w których nikt regularnie nie sprząta. Sprzyja im również wysoka temperatura. To dlatego tak niekorzystny jest okres grzewczy, kiedy temperatura w pomieszczeniach przekracza 20 stopni Celsjusza. Pilnujmy więc, by nie była wyższa i przynajmniej kilka razy dziennie porządnie wietrzmy pokoje. Roztocza nie lubią niskich temperatur.

Pozbądź się źródeł kurzu

Dywany, koce, poduszki, suszone bukiety kwiatów, zbędne gadżety na półkach czy wykładziny. To miejsca, w których uwielbia gromadzić się kurz, a w nim roztocza. Ze swojego otoczenia pozbądź się zbędnych źródeł kurzu, a jeśli są konieczne, czyść je regularnie, nawet codziennie.

Okazuje się, że podobny problem istnieje przecież nie tylko we własnych „czterech kątach”, ale również w miejscu pracy. To dlatego tak niekorzystne są wykładziny w biurach czy wszelkiego rodzaju dekoracje, które tworząc odpowiedni klimat, jednocześnie narażają nas na alergię. W pracy możesz zadbać o sprzątanie, współpracując z profesjonalną firmą sprzątającą. Łatwo znajdziesz ją zresztą w sieci, wpisując hasło typu „sprzątanie biur warszawa” albo korzystając z dedykowanej platformy, takiej jak HOJO Clean, która znajdzie dla Ciebie odpowiednich fachowców, zgodnie z indywidualnymi potrzebami. O należyty porządek możesz też zadbać w taki sam sposób w domu. Dzisiaj to nic niezwykłego, że w sprzątaniu pomagają nam fachowcy. To zresztą oni zrobią to najlepiej, wykorzystując specjalne środki zapobiegające osiadaniu się niezdrowego kurzu.

Oczyszczacz powietrza na TAK

Jeśli cierpisz z powodu atopowego zapalenia skóry czy astmy oskrzelowej właśnie z powodu nadmiaru roztoczy, w miejscu Twojego częstego przebywania przyda Ci się oczyszczacz powietrza. Wystarczy, że postawisz go w pokoju, by powietrze szybko stało się nieskazitelnie czyste, pozbawione nie tylko roztoczy, ale również wirusów i bakterii. Oczyszczacz powietrza sprawdzi się też w powierzchniach biurowych, coraz częściej można je zresztą zobaczyć w miejscach publicznych. Cieszy fakt, że wreszcie pojawiły się sposoby na to, by walczyć z kurzem nie tylko poprzez codzienne ścieranie nieczystości czy trzepanie dywanów. Cieszy także to, że mamy coraz większą świadomość w kwestii zachowania nieskazitelnego powietrza w naszym codziennym otoczeniu.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.