usuwanie blizn Gdańsk

Usuwanie blizn po wycięciu wyrostka

Operacje są doświadczeniem obciążającym zarówno ciało, jak i psychikę pacjenta. W wielu przypadkach są jednak nieuniknionym sposobem uratowania życia i zdrowia, jak np. przy usuwaniu wyrostka. Pozostawiają po sobie najczęściej niechcianą pamiątkę – bliznę. Zobacz jaką metodę wybrać, aby usunąć nieestetyczna znamiona.

Blizny powstają na wskutek znacznego uszkodzenia skóry, która jest naturalną barierą ochronną naszego organizmu. Pod wpływem bardzo dużego zranienia, jakim jest m. in. nacięcie konieczne do przeprowadzenia operacji, nasze ciało w znacznym tempie mobilizuje się do regeneracji. Niestety ze względu na konieczność szybkiego zasklepienia rany, wytworzenie tkanek zachodzi dość chaotycznie, czego wynikiem jest mało estetyczna blizna. Różni się ona od zdrowej skóry najczęściej zarówno fakturą, jak i kolorem.

Istnieje wiele metod usuwania blizn. W aptekach dostępna jest duża różnorodność maści i kremów, które zawierają składniki rozjaśniające i wygładzające. Bardzo często jednak substancje aktywne występują w formie dość dużych cząsteczek, w wyniku czego ich przenikanie przez skórę jest w pewnej mierze ograniczone. Pomocne w tym przypadku są zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne  i medycyny estetycznej. Należą do nich np. sonoforeza, której działanie opiera się na użyciu fal ultradźwiękowych oraz jonoforeza, wykorzystująca w tym samym celu prądy. Oprócz tych dwóch metod, które nie naruszają ciągłości naskórka, dobre efekty przy usuwaniu blizn zapewnia także mezoterapia. Przy tym zabiegu substancje aktywne przedostają się do skóry poprzez mniejsze lub większe nakłucia, będące jednocześnie czynnikiem aktywującym przebudowę skóry.

Usuwanie blizn metodą laserową cieszy się największą popularnością. Przy tym zabiegu stosuje się wiązkę lasera frakcyjnego, który uszkadza nieprawidłową tkankę w obszarze blizny, jednocześnie wpływając na utworzenie w danym miejscu zastępczych, prawidłowych tkanek. Możliwość wnikania wiązki lasera do nawet najgłębszych partii skóry, pozwala na zmniejszenie widoczności nawet bardzo głębokich blizn. Laser usuwa nie tylko blizny lecz również naczynka, przebarwienia oraz wyrównuje zmarszczki. Jednymi z popularniejszych laserów frakcyjnych na rynku są Icon i Alma – efekty ich działania można sprawdzić pod tym linkiem: usuwania blizn Gdańsk.

Dostępne jest również usunięcie tego defektu skórnego metodą chirurgiczną. Choć jest to metoda wymagająca poddania się kolejnemu zabiegowi z użyciem skalpela, jest bardzo szybka i efektywna w przypadku bardzo uciążliwych, przerostowych bliznowców.

Blizna przypominająca o przejściu operacji usunięcia wyrostka, nie musi pozostać na ciele na zawsze. Istnieje wiele metod radzenia sobie z jej nieestetycznym wyglądem, które pozwalają zarówno na złagodzenie widoczności, jak i zupełne usunięcie blizny.

edytdar Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.