Zestawy do mycia zębów dla przedszkolaka i ucznia

Nadszedł czas powrotu do szkół, przedszkoli czy żłobków. Nowy rok szkolny stanowi wyzwanie nie tylko dla maluchów, ale także ich rodziców. Muszą oni pamiętać o odpowiednim przygotowaniu pociech, tak by w czasie trwania zajęć nie zabrakło im niezbędnych rzeczy. Oprócz książek, piórnika czy zestawu śniadaniowego w takiej wyprawce powinny znaleźć się także akcesoria, które pomogą najmłodszym dbać o higienę jamy ustnej. Z naszego tekstu dowiecie się, jak dobrać odpowiednie produkty do wieku dziecka oraz na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze.

Zestaw dla przedszkolaka

Dziecko w wieku przedszkolnym, czyli między 3 a 6 rokiem życia, zaczyna swoją przygodę z rutyną pielęgnacji jamy ustnej. Najczęściej w tym czasie nie używa szczoteczki i pasty bez nadzoru i opieki rodzica lub osoby dorosłej. Jednak już oswaja się z pewnymi nawykami, które ukształtują jego późniejsze przyzwyczajenia i wpłyną na zdrowie zębów. Zdarza się, że maluchy niechętnie podchodzą do rytuału szczotkowania. Warto wtedy zachęcić je ciekawymi gadżetami, na przykład kolorową pastą do zębów w postaci żelu ELGYDIUM Kids o smaku malinowo-truskawkowym. Jest ona produktem przeciwpróchnicowym, przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zawiera 1000 ppm fluoru, co jest odpowiednią zawartością tego składnika w paście dla dzieci w tym wieku. Dodatkowo chroni zęby mleczne przed działaniem kwasów powodujących próchnicę. Kolejnym ciekawym akcesorium dla maluchów może być także składana szczoteczka dla dzieci ELGYDIUM Pocket  Kids Shark. Ze względu na jej niewielki rozmiar – po złożeniu ma zaledwie 10 cm – można ją schować do plecaka i mieć pod ręką zawsze, kiedy zajdzie taka potrzeba, na przykład w przedszkolu. Szczoteczka posiada otwory umożliwiające wysychanie włókien po jej użyciu. ELGYDIUM Pocket Kids Shark ma włókna o różnej długości. Krótsze są dostosowane do małych zębów, natomiast dłuższe masują dziąsła. Na główce szczoteczki znajduje się wskaźnik wielkości pasty w postaci kolorowych włókien. Szczoteczka ma także przyssawkę, która zapewnia dobrą zabawę podczas mycia zębów. Kieszonkowa szczoteczka ELGYDIUM Kids Pocket Shark przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat.

pasta do zębów dla dzieci elgydium

Zestaw dla ucznia

Dzieci w wieku szkolnym zwykle są już oswojone z codzienną higieną jamy ustnej i rozumieją potrzebę regularnego szczotkowania. W ich plecaku z pewnością powinno znaleźć się miejsce na kosmetyczkę z niezbędnymi akcesoriami do zadbania o zdrowie jamy ustnej. Dobrym wyborem będzie uzupełnienie jej o szczoteczkę dedykowaną tej grupie wiekowej, czyli 7-12 lat, taką jak ELGYDIUM Junior. Model ten został opracowany z myślą o pierwszych zębach stałych. Ma idealnie zaokrąglone włosie, które łagodnie obchodzi się z dziecięcymi zębami i dziąsłami. Natomiast faliste wykończenie ułatwia czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Uzupełnieniem zestawu może być także pasta do zębów ELGYDIUM Junior o smaku łagodnej mięty, która zawiera 1400 ppm fluoru, czyli zawartość odpowiednią dla tej grupy wiekowej. Ma postać delikatnego żelu, dzięki czemu dokładnie oczyszcza zęby z osadów i nalotów, wzmacnia szkliwo zapewniając skuteczną ochronę przed bakteriami oraz próchnicą. Do takiego szkolnego zestawu można dołożyć także przeciwpróchnicowy płyn do płukania jamy ustnej ELGYDIUM Junior z fluorem. Jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W jego składzie znajdują się Fluorinol i syliglikol, składniki sprawiające, że w szkliwie zębów od pierwszej minuty wiązana jest pięciokrotnie większa ilość fluoru, a efekty są długotrwałe. Szkliwo jest mocniejsze, a bakterie wywołujące próchnicę rozwijają się wolniej. Stosowanie płynu razem z pastą do zębów poprawia higienę w miejscach, do których trudno dotrzeć przy pomocy szczoteczki.

Zastosowanie powyższych wskazówek z pewnością pomoże w przygotowaniu plecaka ucznia i przedszkolaka i wyposażeniu go również w niezbędne akcesoria służące dbaniu o higienę jamy ustnej. Wszystkie wspomniane w tekście produkty marki ELGYDIUM dostępne są wyłącznie w aptekach stacjonarnych oraz internetowych oraz w wybranych gabinetach stomatologicznych.

ELGYDIUM Pocket Kids Shark szczoteczka do zebow dla dzieci 2-6 lat-kopia_Easy-Resize.com-kopia

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.