trener personalny warszawa

Po czym poznać dobrego trenera personalnego?

Każdy trener osobisty potwierdzi, że praca nad idealnym wyglądem będzie skuteczna tylko wtedy, gdy trenujący będzie wykazywał odpowiednie zaangażowanie. Oczywiście, że profesjonalista ma być dla nas wsparciem i dawać nie tylko rady techniczne, ale również te psychologiczne, ale to przede wszystkim od nas zależy, jaki rezultat osiągniemy.

Odpowiednia motywacja

Musi nam się chcieć ćwiczyć, a treningi nie mogą być traktowane jako „zło konieczne”. Mamy czerpać z nich przyjemność i energię, bo tylko wtedy pójście na siłownie stanie się regularnym nawykiem. Priorytetem jest ustalenie celu i dążenie do niego. Wyniki nie pojawią się od razu. Nie oczekujmy od trenera cudów. To przede wszystkim od Ciebie zależy finał tej współpracy. Odpowiednia motywacja do treningu stanowi więc punkt wyjścia, który jest w 100% uzależniony tylko od zainteresowanego. Na szczęście, pod okiem dobrego trenera personalnego pierwsze pozytywne zmiany w organizmie można dostrzec już po kilku tygodniach, a nie ma lepszej zachęty do ćwiczeń niż dobre efekty.

Nastaw się na ciężką i długą pracę nad swoim ciałem

Jak długo trzeba czekać na efekty treningu? Okazuje się, że pierwsze efekty stają się widoczne po mniej więcej miesiącu ćwiczeń. Nie wymagajmy, by kilka treningów naprawiło nasze ciało, które zaniedbaliśmy. Trener personalny jest po to, by ułożyć harmonogram ćwiczeń idealny dla Ciebie. Weźmie pod uwagę Twoją kondycję, zdrowie i efekt, jaki chcesz osiągnąć. Nie ma jednak wpływu na czas, w którym osiągniesz cel. Nie da również gwarancji, że spotkania będą zawsze miłe i przyjemne. Bardzo często trening jest intensywną aktywnością fizyczną. Co więcej, spotkania na sali ćwiczeń muszą odbywać się regularnie. Większość osób rezygnuje z nich już po pierwszym miesiącu współpracy. Ważne jest, by treningi stały się nawykiem, sposobem na spędzanie wolnego czasu i jednym z elementów trybu życia, a nie tylko dodatkiem. Jakich mądrych wskazówek można się spodziewać od trenera personalnego?

Łącz ćwiczenia z odpowiednią dietą

Co ciekawe, sam trening nie wystarczy. Istotna jest również odpowiednia dieta, która przyśpieszy osiągnięcie Twojego celu. Dobry trener osobisty będzie w stanie ułożyć Ci dobry jadłospis, ale nie da się ukryć, że idealnym rozwiązaniem będzie też podjęcie współpracy z profesjonalnym dietetykiem. Na etapie szukania wsparcia, warto więc się zorientować czy mamy do czynienia z trenerem, mającym doświadczenie i wiedzę dietetyczną czy tylko z dobrze, wyglądającym sportowcem. Pamiętaj, że praca nad figurą musi odbywać się wieloetapowo. Nie ma mowy, by samym treningiem usprawnić kondycje, schudnąć, wzmocnić mięśnie i jeszcze zachować pełne zdrowie. Rola trenera polega na monitorowaniu naszych poczynań zarówno w trakcie ćwiczeń jak i trzymaniu reżimu żywieniowego. Oczywiście nie chodzi tu o głodowanie, ba, wręcz przeciwnie, przy intensywnym treningu jedzenie jest bardzo ważne i wcale nie powinno go być mało. Chodzi natomiast o jedzenie zdrowe oraz systematyczne.

Podsumowując, paradoksalnie, większość dobrych porad trenera personalnego nie musi być związana stricte z treningiem fizycznym, ale z naszym stylem życia: motywacją, rutyną i żywieniem. Zainteresowanie oraz zakres wsparcia na tym polu, w naszej ocenie, jest najlepszym kryterium rozpoznania naprawdę dobrego trenera personalnego.

Redakcja Autor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.